Triumph Tiger 900 GT (Nr 7633396)

Waga
Sztuk
Triumph Tiger 900
Długość
240 cm
220 kg
1
Łączna waga:
220 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Brazylia, Parana, Kurytyba

Od 22 cze 2021 do 6 lip 2021

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak jedynie złudnie. Odpowiednio przymocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.