(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Trzy rowery (Nr 4695588)

Trzy rowery

Marka i model:

nie ma znaczenia

Waga w kg (łączna):

50.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 484.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

13 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Rewal

23 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - chociaż jedynie pozornie. Prawidłowo umocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.