Two black cheeked lovebirds x 2 (Nr 7567786)

Waga
Sztuk
Two black cheeked lovebirds
1 kg
2
Łączna waga:
2 kg
Dystans
1900 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwecja, Sztokholm, Sztokholm

Od 2 maj 2021 do 4 maj 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 7 maj 2021 do 9 maj 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem chore ani ranne. Jeśli postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeśli mamy właściwy transporter. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.