Umzug 1 Zimmerwohnung (Nr 6521516)

Umzug 1 Zimmerwohnung

Waga w kg (łączna):

1250

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 907.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Berno, Berno

16 gru 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

17 gru 2020


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie trudnym oraz długotrwałym procesem, mimo to, kiedy optymalnie ją zaplanujemy, powinna przejść bez większych trudności.

            Na początek warto wykonać selekcję posiadanych przedmiotów. Jak czegoś od wielu lat nie stosujemy lub jeżeli jest zepsute, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż wozić z miejsca na miejsce. Do wkładania różnych rzeczy przydadzą się solidne pudła, które warto kupić lub zapytać o nie w pobliskim sklepie, który na ogół przeznaczyłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz kartonów, warto zastosować worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równomiernie porozkładać ciężar, na przykład porozdzielać talerze na kilka pudeł, żeby bezproblemowo było je przetransportować. Podpisanie każdego pudła uprości przy wypakowywaniu przedmiotów i aranżowaniu się w nowym lokalu. Pokaźne meble należy rozkręcić, aby zapobiec zniszczeniom, co uprości pracę przewoźnikowi. Kiedy mamy surowce zabezpieczające, np. jak folię bąbelkową, możemy poosłaniać bardziej delikatne meble, a jeśli nie posiadamy folii, wówczas warto zastosować pledy, pościel i zakleić normalną taśmę klejącą. Tymczasem nieduże meble zawińmy w papier czy ręczniki nim rozmieścimy w pudełku.

            Zamawiając transport warto powiedzieć firmie przeprowadzkowej o takich szczegółach, jak piętro załadunku i wyładunku, występowanie windy, ewentualne trudności w dojeździe pod lokal. Dodatkowo należy poinformować, jeśli pojawiają się specyficzne wymogi dotyczące jakiś przedmiotów.

            Najkorzystniejsze stawki przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, w której tysiące specjalistycznych firm transportowych świadczy swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku oraz osłanianie naszego mienia.