(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Un cachorro (Nr 6024901)

Un cachorro

Waga w kg (łączna):

5

Budżet zlecenia [€]:

50

Dystans: 101.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, Zamora

Od 22 kwi 2020 do 22 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Valladolid

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie chore ani zranione. Jeśli postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub zająca trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, gdy mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.