(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 13:05

un coche volkswagen passat

(Nr 2408236)
un coche volkswagen passat

Marka i model:

volkwagen passat

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1696.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

26 lut 2018

Adres i termin dostawy

Birmingham, B11 2PN, Wielka Brytania

Termin elastyczny