(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 13:12

Un Opel corsa

(Nr 3005944)
Un Opel corsa

Marka i model:

Opel corsa

Waga w kg (łączna):

880.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 510.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Madrid, Hiszpania

16 sie 2018

Adres i termin dostawy

Nerja, 29780, Hiszpania

18 sie 2018