Un pastor alemán mezcla con pastor blega (Nr 6745314)

Waga w kg (łączna):

35

Dystans: 627.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Berango

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku chore ani ranne. Jeśli zamierzamy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, kiedy posiadamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.