(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

UNU SCOOTER (Nr 5271146)

Marka i model:

UNU SCOOTER

Waga w kg (łączna):

57

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

5

Dystans: 1965.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

15 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się dość ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie na pozór. Należycie umocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.