(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-03 17:39

Uprzejmie proszę o ofertę przywozu skutera Lambretta 125 (zabytek, waga ok. 80kg). Pozdrawiam,-

(Nr 2253879)

Marka i model:

Lambretta 125 zabytek

Waga w kg (łączna):

80.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2813.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi rzeczami.

    Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Można zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Mascalucia, 95030, Włochy

Od 5 sty 2018 do 14 sty 2018

Adres i termin dostawy

Gdynia, Polska

Termin elastyczny