Vauxhall astra vxr (Nr 5964732)

Vauxhall astra vxr

Marka i model:

Vauxhall astra vxr

Waga w kg (łączna):

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1734.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Somerset, Highbridge

22 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Esplugues De Llobregat

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.