Vauxhall corsa (Nr 6205167)

Vauxhall corsa

Marka i model:

Vauxhall corsa

Waga w kg (łączna):

888

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 669.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Erith

Od 3 sie 2020 do 10 sie 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, North Lanarkshire, Airdrie

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.