(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-31 12:47

Vauxhall Zafira

(Nr 2338616)

Marka i model:

Vauxhall Zafira

Waga w kg (łączna):

750.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 346.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Blackwater, GU17 9AP, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Railway Street, Grimsby, DN32 7DB, Wielka Brytania

Termin elastyczny