(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 13:19

Vectra

(Nr 3000484)
Vectra

Marka i model:

Opal vectra

Budżet zlecenia [zł]:

1750

Dystans: 1533.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Poznań, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bristol, Wielka Brytania

Termin elastyczny