(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-21 16:12

Vectrix ERoller

(Nr 2401644)

Marka i model:

Vectrix Roller

Waga w kg (łączna):

209.00

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na na ogół ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - jednak jedynie na pozór. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

     Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Bochumer Straße, Herten, 45701, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Höfingen, 71229, Niemcy

Termin elastyczny