(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-04 00:29

vehiculo

(Nr 2254578)
vehiculo

Marka i model:

fiat punto

Waga w kg (łączna):

900.00

Dystans: 555.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Sewilla, Hiszpania

Od 4 sty 2018 do 7 sty 2018

Adres i termin dostawy

Alcobendas, Hiszpania

Od 8 sty 2018 do 9 sty 2018