(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-27 14:34

Vehiculo (Nr 2638328)

Vehiculo

Marka i model:

BMW 320

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [€]:

250

Dystans: 890.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Miou, 33779, Hiszpania

27 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Pedralba, 46164, Hiszpania

7 maj 2018