(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-27 16:13

vehiculo pequeño-medio

(Nr 2638712)
vehiculo pequeño-medio

Marka i model:

daewo lanos

Waga w kg (łączna):

1.01

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2785.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Kolding, 6000, Dania

Od 30 lip 2018 do 2 sie 2018

Adres i termin dostawy

Almería, Hiszpania

Od 3 sie 2018 do 7 sie 2018