(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Velero (Nr 4639123)

Długość [m]:

7.87

Szerokość [m]:

2.38

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

1100.00

Budżet zlecenia [€]:

700

Dystans: 980.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Od 1 lip 2019 do 10 lip 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Vigo

Od 10 lip 2019 do 15 lip 2019


Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łodzie” figuruje sporo różnorakich łajb pływających. Zaczynając od mniejszych, jak: rowery wodne, małe łódki, po przez większe, takie jak: żaglówki. Przy transporcie łodzi motorowych, w szczególności tych dużych, istotną sprawą jest ich waga. Firma transportowa, która zdecyduje się na taki transport łodzi, musi mieć świadomość czy transport przewyższy 3,5 t. Gdy dojdzie do przekroczenia ciężaru, firmę transportową obowiązuje system ViaTOLL i przewoźnik musi mieć w pojeździe narzędzie typu: viaBox.

W trakcie przewozu łodzi - pomijając jej typ - dobrze jest wynieść jak największą ilość rzeczy nieprzymocowanych, a te które zostaną przymocować tak, żeby się nie ruszały. Trzeba mieć wiedzę, że elementy przemieszczające się mogą uszkodzić łajbę w pewnym stopniu.

Koszt transportu motorówki czy też jachtu zazwyczaj uzależniony jest od ciężaru, rozmiaru i odcinka do pokonania. Gdy osobiście nie możemy przewieźć łódź, rekomendujemy użycie giełdy przewozowej Clicktrans. Wystarczy w kategorii: „Łodzie” zlecić za free ogłoszenie, a w bardzo krótkim czasie wieść zostanie dostarczona do tysiąca przewoźników, którzy przejrzą zadeklarowany ładunek oraz wysuną swoje oferty. W ten sposób w jednym miejscu posiada się wgląd do dużej liczby ofert rozmaitych firm przewozowych. Czym staranniej jest opisany ładunek, tym prawdziwsza będzie wycena takiego przewozu.

Np., cena dla kajaka znajduje się w zakresie od 0,3 do 0,5 złotych za kilometr. Cena motorówki przeciętnego gabarytu, zazwyczaj zaczyna się od 1,2 złotego za kilometr, a koszt sporego jachtu - to zazwyczaj zakres 2,5-3 złotych za kilometr.