(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Velero de madera (Nr 4688708)

Velero de madera

Długość [m]:

12.5

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

10.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 3544.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Jednostka Regionalna Argolida, Porto Cheli

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, La Coruña

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod hasłem „łodzie” mieści się wiele różnorakich pojazdów żeglujących. Rozpoczynając od niedużych, jak: rowery wodne, motorówki, po przez większe, takie jak: jachty. Przy transporcie łodzi, w głównej mierze tych większych, zasadniczą kwestią jest ich ciężar. Firma transportowa, która zobowiąże się na taki przewóz łodzi, musi wiedzieć czy obciążenie przewyższy 3,5 tony. W przypadku przekroczenia ciężaru, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL ,a co za tym idzie, firma transportowa musi posiadać w pojeździe aparat typu: viaBox.

Podczas przewozu łajby - nie zwracając uwagi na jej rodzaj - istotne jest pousuwać jak najwięcej przedmiotów ruchomych, a te które zostaną przypiąć w taki sposób, aby się nie ruszały. Warto posiadać wiedzę, że przedmioty przemieszczające się mogą uszkodzić jacht w jakimś stopniu.

Koszt transportu łajby czy też jachtu głównie uzależniony jest od wagi, wielkości i trasy. W momencie, gdy samemu nie jesteśmy w stanie przetransportować łajbę, rekomendujemy użycie giełdy transportowej Clicktrans. Trzeba w kategorii: „Łodzie” wystawić za free ofertę, a w bardzo krótkim czasie wieść zostanie dostarczona do wielu setek przewoźników, którzy przejrzą zgłoszony ładunek oraz wysuną swoje wyceny. Dzięki temu na jednej platformie ma się dostęp do dużej liczby wycen różnych firm transportowych. Czym staranniej jest nakreślony transport, tym prawdziwsza będzie wycena takiego transportu.

Np., cena dla kajaka mieści się w widełkach 0,3-0,5 zł/km. Koszt motorówki zwykłego rozmiaru, przeważnie zaczyna się od 1,2 zł/km, a koszt większego jachtu - to zazwyczaj przedział 2,5-3 złotych za kilometr.