Vento Hot Rod (Nr 6724195)

Vento Hot Rod
Waga Sztuk:
Vento Hot Rod
Długość
189 cm
103 kg
1
Łączna waga: 103 kg
Dystans 762 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 19 lis 2020 do 29 lis 2020

Adres i termin dostawy

Meksyk, Oaxaca, Puerto Escondido

Od 25 lis 2020 do 30 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na ogólnie niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie na pozór. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.