Vento Nitrox 250 T2 (Nr 6543725)

Vento Nitrox 250 T2
Waga Sztuk:
Vento Nitrox 250 T2
Długość
200 cm
132 kg
1
Łączna waga: 132 kg
Dystans: 384 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Guerrero, Acapulco De Juárez

Od 12 wrz 2020 do 14 paź 2020

Adres i termin dostawy

Meksyk, Puebla, Puebla

Od 24 wrz 2020 do 27 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne towary, które wydają się całkiem niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Właściwie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.