Vento Rocketman 250 (Nr 7721670)

Vento Rocketman 250
Waga
Sztuk
Vento Rocketman 250
Długość
196 cm
115 kg
1
Łączna waga:
115 kg
Dystans
1803 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Meksyk, Querétaro, Santiago De Querétaro

Od 19 gru 2021 do 21 gru 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Quintana Roo, Cancún

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne towary, które wydają się na ogół nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednak tylko pozornie. Należycie zamocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie 2, gdyż mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.