(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-29 14:39

vespa

(Nr 2643380)
vespa

Marka i model:

vespa primavera

Waga w kg (łączna):

99.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1609.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak jedynie pozornie. Bezbłędnie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem dwie, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Rzym, 00184, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sineu, 07510, Hiszpania

Termin elastyczny