(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

vespa (Nr 4384581)

vespa

Marka i model:

Piaggio Vespa Primavera

Waga w kg (łączna):

120.00

Dystans: 911.00 km

Adres i termin nadania

Węgry, Pest Megye, Budaörs

12 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie złudnie. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.