(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa (Nr 4518237)

Vespa

Marka i model:

Vespa gts

Waga w kg (łączna):

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1774.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Wallonie, Comines-Warneton

29 cze 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Guimaraes

1 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się na ogół ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie złudnie. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.