(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa (Nr 4871270)

Marka i model:

Vespa 300 ccm

Waga w kg (łączna):

150.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2287.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

Od 26 wrz 2019 do 13 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 26 wrz 2019 do 13 paź 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże tylko złudnie. Poprawnie zamocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, bowiem mają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.