(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa (Nr 5716466)

Vespa

Marka i model:

Vespa pk75

Waga w kg (łączna):

89

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 803.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Asturias, Viella

Od 18 sty 2020 do 21 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Reus

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak jedynie złudnie. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko 2, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.