(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa (Nr 5751882)

Vespa

Marka i model:

Vespa

Waga w kg (łączna):

90

Liczba sztuk:

5

Dystans: 1675.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Gmina Związkowa Offenbach An Der Queich

12 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Monte Pego

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak jedynie pozornie. Dobrze zamocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.