(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-05-30 14:20

Vespa 125

(Nr 1819086)
Vespa 125

Dystans: 2236.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Motorcycles transport

    Motocykle i skutery to często drogie towary, które wyglądają na na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak jedynie pozornie. Należycie umocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Landshut, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Coruña, Hiszpania

Termin elastyczny