(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa 125 (Nr 5257118)

Vespa 125

Marka i model:

Classic Vespa 125

Waga w kg (łączna):

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1007.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Winterthur

24 paź 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, St Albans

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak jedynie złudnie. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie 2, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.