(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-24 17:20

Vespa 125 Gas

(Nr 3007184)

Marka i model:

Vespa 125 gts

Waga w kg (łączna):

100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 575.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się na ogół nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak jedynie na pozór. Dobrze zamocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Lublin, Polska

Od 30 lip 2018 do 31 sie 2018

Adres i termin dostawy

Gdańsk, Polska

Termin elastyczny