(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-09-01 15:22

VESPA 150

(Nr 2001923)
VESPA 150

Dystans: 2630.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie pozornie. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

     Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Vigo, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

County Dublin, Irlandia

Termin elastyczny