(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Vespa 150 CL (Nr 6161983)

Marka i model:

Vespa 150 CL

Waga w kg (łączna):

120

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3407.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Estepona

Od 1 cze 2020 do 30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Płasków

Od 1 cze 2020 do 30 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się dość ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednak jedynie na pozór. Odpowiednio umocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.