Vespa 200L (Nr 6467513)

Vespa 200L

Marka i model:

Piaggio Vespa 200L

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1682.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Neubiberg

Od 10 wrz 2020 do 4 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Sa Pobla

5 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się dosyć ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - wszakże jedynie pozornie. Dobrze przymocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.