Vespa 300 GTS (Nr 6047956)

Vespa 300 GTS

Marka i model:

Vespa GTS 300 supersprint

Waga w kg (łączna):

160

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1889.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 11 maj 2020 do 21 maj 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Górna Austria, Linz

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się całkiem nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak jedynie na pozór. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.