(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-25 09:28

Vespa 49cc

(Nr 2748572)
Vespa 49cc

Marka i model:

Vespa

Waga w kg (łączna):

96.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 226.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże jedynie na pozór. Właściwie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Santa Coloma de Gramenet, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ciutadella, Hiszpania

Termin elastyczny