(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Vespa cosa (Nr 8285711)

Waga
Sztuk
Vespa cosa
Długość
180 cm
130 kg
1
Łączna waga:
130 kg
Dystans
581 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Goleniów

Od 15 sty 2022 do 17 sty 2022

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Ruda Śląska

Od 17 sty 2022 do 18 sty 2022


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże tylko złudnie. Odpowiednio zamocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.