(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa Elettrica (Nr 6697956)

Waga
Sztuk
Vespa Elettrica
Długość
187 cm
105 kg
1
Łączna waga:
105 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Dania, Region Stołeczny, Gladsaxe

Od 1 sty 2021 do 31 sty 2021

Adres i termin dostawy

Indie, Maharashtra, Nagpur

Od 1 sty 2021 do 28 lut 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie towary, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie pozornie. Bezbłędnie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.