(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa gts (Nr 4723256)

Vespa gts

Marka i model:

Vespa gts

Waga w kg (łączna):

125.00

Dystans: 772.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

4 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Tarifa

13 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie na pozór. Poprawnie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.