Vespa GTS 300 x 10 (Nr 8030077)

Vespa GTS 300 x 10
Waga
Sztuk
Vespa GTS 300
Długość
223 cm
158 kg
10
Łączna waga:
1580 kg
Dystans
2638 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Od 30 cze 2022 do 4 lip 2022

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Porto

Od 14 lip 2022 do 21 lip 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na względnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednak jedynie na pozór. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.