Vespa gts Supersort 125ccm (Nr 8044686)

Vespa gts Supersort 125ccm
Waga
Sztuk
Vespa gts Supersort 125ccm
Długość
150 cm
250 kg
1
Łączna waga:
250 kg
Dystans
3717 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Niederrieden

1 lis 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, San Bartolomé De Tirajana

17 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się na ogół ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.