(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

vespa its 300 (Nr 5679571)

Marka i model:

Vespa GTS 300 287 CC

Waga w kg (łączna):

158

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

20 sty 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Campania, Benevento

28 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, bowiem dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.