Vespa LX 125 x 1, Peugeot Speedfight 3 Darkside x 1 (Nr 8006995)

Vespa LX 125 x 1, Peugeot Speedfight 3 Darkside x 1
Waga
Sztuk
Vespa LX 125
Długość
176 cm
100 kg
1
Peugeot Speedfight 3 Darkside
Długość
190 cm
100 kg
1
Łączna waga:
200 kg
Dystans
2045 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 30 wrz 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Porto District, Porto

Od 30 wrz 2021 do 31 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie złudnie. Poprawnie umocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.