Vespa LX 50 (Nr 7683653)

Vespa LX 50
Waga
Sztuk
Vespa LX 50
Długość
176 cm
102 kg
1
Łączna waga:
102 kg
Dystans
1262 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Od 26 kwi 2021 do 4 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 5 lip 2021 do 11 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się dość niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie pozornie. Odpowiednio zamocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.