(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa LX50 (Nr 7619945)

Vespa LX50
Waga
Sztuk
Vespa LX50
Długość
176 cm
96 kg
1
Łączna waga:
96 kg
Dystans
698 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Fulda

Od 5 kwi 2021 do 16 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Austria, Styria, Graz

Od 6 kwi 2021 do 29 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się całkiem nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie pozornie. Bezbłędnie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.