Vespa PX 125 (Nr 5587499)

Marka i model:

Vespa PX 125

Waga w kg (łączna):

125.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1966.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 24 lut 2020 do 15 mar 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się względnie ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - wszakże jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie 2, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.