Vespa PX 150 x 2 (Nr 6613927)

Vespa PX 150 x 2
Waga
Sztuk
Vespa PX 150
Długość
181 cm
97 kg
2
Łączna waga:
194 kg
Dystans
1903 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Chorwacja, Istarska Županija, Novigrad

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Worcestershire, Worcester

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak jedynie na pozór. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.