Vespa PX125 (Nr 7611503)

Vespa PX125
Waga
Sztuk
Vespa PX125
Długość
180 cm
110 kg
1
Łączna waga:
110 kg
Dystans
1636 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Midlands, Coventry

1 lip 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Emilia-Romania, Ferrara

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie na pozór. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie dwie, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.