(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa PX125 x 1, Vespa PX 125 x 1 (Nr 7161516)

Vespa PX125 x 1, Vespa PX 125 x 1
Waga
Sztuk
Vespa PX125
Długość
180 cm
110 kg
1
Vespa PX 125
Długość
181 cm
97 kg
1
Łączna waga:
207 kg
Dystans
1093 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Rejencja Kassel, Kassel

4 cze 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Toskania, Florencja

Od 8 cze 2021 do 9 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Odpowiednio przymocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.